Wlasna firma a zatrudnienie zony

Grupa kobiet marzy, by zamiast pracować u kogoś, mieć swoją firmę. Mało jednak decyduje się na uruchomienie naszej działalności - czyli to z braku funduszy, pomysłu a nawet strachu przed porażką. Czy bycie przedsiębiorcą to niewątpliwie taki prosty kawałek chleba?

Od programu do realizacji W pierwszej kolejności powinniśmy podjąć decyzję, w której branży chcemy pracować. Dobrze jak już dawno byliśmy z nią styczność na przykład poprzez pracę. Najlepiej, jeśli przejmujemy rodzinny biznes oraz całe rady oraz doświadczenie dostajemy niemal w gratisie. Warto śledzić potrzeby rynku, przeprowadzać ankiety i problemy wśród innych klientów. Kolejnym ruchem jest znalezienie funduszy na założenie działalności. Najmniej ryzykujemy inwestując prywatną gotówkę, ale jeśli nie dysponujemy dość dużą ilością możemy użyć kredyt. Wiele osób ma dodatkowo z unijnych dofinansowań na stworzenie naszej firmy. Pula dotacji wynosi zwykle od kilku do nawet kilkudziesięciu złotych, oraz warunki na których jest podawana zależą od niedawnego programu.

Formalności Gry posiadamy obecnie gotowy biznesplan oraz zabezpieczone środki pieniężne możemy rejestrować firmę. W współczesnym obiekcie przedstawiamy się do dobrego urzędu miasta bądź gminy i wydajemy wniosek. Informacje, jakie na bodajże będziemy wymagali dać to własne dane personalne (adres, PESEL, numer dowodu osobistego), dane jednostki (nazwa, adres siedziby i/lub korespondencyjny) oraz przedmiot pracy swego sklepu. Załatwienie tych formy nie powinno zając nam daleko niż kilka godzin.

Kupujemy wyposażenie Już na czasie planowania działalności powinniśmy zawierać ustalone, jakiego sprzętu będziemy potrzebować. Zasadą jest kasa fiskalna, jaką korzystać powinien każdy przedsiębiorca. Jej koszty więc od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Tanie kasy fiskalne są zazwyczaj mniejszą pamięć i ograniczone funkcje. Lecz w części początkujących biznesów minusy też mogą stanowić plusami - nikt na wstępie nie potrzebuje kasy fiskalnej z najpiękniejszej półki, w dodatku czytanie wielostronicowej instrukcji obsługi do skomplikowanego dania to najwyższe na co ma ochotę młody biznesmen.

Podstawą każdego przedsiębiorstwa jest spokojny projekt i wytrwałe jechanie do punktu. Po przebrnięciu początkowych problemów na pewno przyjdą kolejne, ale dobrze wykonany przedsiębiorca poradzi sobie z nimi bez problemu.